Chillwagon – rewolucja na polskim rap rynku?

Chillwagon trafi w nasze ręce w ciągu niecałego miesiąca. Czy odmieni on Polską rap scenę? Zdecydowanie tak!

Projekt Chillwagon był od samego początku tajemniczy. Jednocześnie odsłaniane nam karty jasno pokazywały iż nie mamy do czynienia z supergrupą, która będzie chciała przekonać nas do siebie. Chillwagon to projekt który powstała długimi miesiącami i był w kwestii marketingu skrupulatnie przemyślany i poprowadzony do przodu.

Czas na peroder Chillwagon

Złoty drop pojawił się 5 listopada i zrobił duże zamieszanie na rynku. Zarówno względem samego pomysłu na preorder jak i tego, jak duże problemy przyniosła realizacja tak nowatorskiego przedsięwzięcia.

Słuchacze szybko podzielili się na tych, którzy byli zadowoleni z zamówionego preorderu jak i tych, którym ta rzecz się nie udała i byli z tego powodu bardzo zniesmaczeni.

Przy tym wszystkim trzeba wziąć jednak pod uwagę bardzo mocno fakt iż złoty drop jaki zaoferował nam Chillwagon to pionierska akcja promocyjna na rynku i sami informatycy obsługujący całe przedsięwzięcie zapewne byli zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem jakie może generować nowa supergrupa.

Foto: chillwagonchillwagon.com

Chillwagon to sukces

Pomysł przejścia gry dzięki której dostajemy dostęp do złotego dropa okazał się jednak sukcesem. Sam osobiście spędziłem ponad 10 minut czasu na przejściu gry, co spowodowało jeszcze większy apetyt na pozyskanie złotego dropa (zapewne to było celem grupy). Jak widać idealny pomysł na marketing.

Kiedy Chillwagon został odblokowany dla wszystkich użytkowników nakład preorderu został w połowie wyczerpany. Biorąc pod uwagę fakt iż całość zamówienia wynosi 145 zł z łączną wysyłką jest to niekwestionowany sukces.

Foto: chillwagonchillwagon.com

Biorąc pod uwagę powyższy stan z dnia (09.11.2019) Chillwagon sprzedaje się bardzo dobrze pomimo bardzo wysokiej ceny jak na Polskie rap płyty. Jak jednak podaje grupa nie będziemy zawiedzeni tym, co dostaniemy jeszcze przed Mikołajkami.

Duże oczekiwania – czy Chillwagon spełni je?

Grupa doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wielkie oczekiwania mają fani wobec tego albumu. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, które były przygotowywane bardzo szczegółowo i odkrywały karty w bardzo ciekawy sposób, możemy spodziewać się czegoś na prawdę bezprecedensowego.

W mojej opinii projekt na pewno odznaczy się kolejnym piętnem na polskim rapie. Borixon nie od dziś znany jest z przełomowych kolaboracji. Po wielkich sukcesach fonograficznych Gangu Albanii czas na Chillwagon który nie bez powodu będzie firmowany twarzą Borixona. Zasługuje on na to za wkład w kolejne pionierskie rozwiązania których przecież na Polskiej scenie nie jest dużo.

Foto: chillwagonchillwagon.com

Jeden Chillwagon a tyle opinii

Oczywiście Chillwagon nie zbiera jedynie pochlebnych opinii. Jest wręcz odwrotnie, ponieważ według wielu nowatorskie rozwiązania w rapie są po prostu dla dzieci. Cóż, każdy ocenia swoją miarą. Nie mniej jednak warto wziąć pod uwagę iż jeszcze przed swoją premierą Chillwagon jest wielkim sukcesem dla całej grupy, która w nim uczestniczy.

Jak zwykle nie myli się tylko ten, kto nie robi nic 😉