Jak zdrowe odżywianie przekłada się na sukces w biznesie #2

Czy jedzenie jajek może przełożyć się na sukces w biznesie? Może wydaje się to dziwne… ale tak! To, co jemy, ma bardzo duże znaczenie. Nie tylko dla naszego zdrowia i ciała, ale także dla naszego umysłu i naszej wydajności intelektualnej. Jak zdrowe odżywianie przekłada się na sukces w biznesie? Co jeść, aby więcej zarabiać?

Cholina i acetylocholina

Warto jeść wszelkie produkty, które są źródłem choliny. Dlaczego? Ponieważ służy ona do syntezy ważnego przekaźnika (acetylocholiny), który jest niezbędny do zapamiętywania, koncentracji i kojarzenia. Dlatego, jeśli chcemy skuteczniej działać, to musimy skupić się na jedzeniu takich pokarmów jak: jajka, soja, wątroba, czy warzywa liściaste.

Witaminy z grupy B

Są one potrzebne do wytwarzania acetylocholiny. Więc aby poprawić jakość pracy naszego umysłu, koniecznie trzeba spożywać: ryby, szpinak, wątróbkę, fasolę, drób, nabiał i jajka, a także pestki i orzechy.

Witamina C

Ona także jest konieczna do procesu wytwarzania acetylocholiny, dlatego trzeba zadbać o to, by znalazła się w diecie. Dobrymi źródłami witaminy C w pożywieniu są: dzika róża, żółta i czerwona papryka, natka pietruszki, czarna porzeczka, kiwi, jarmuż, cytrusy, truskawki, brokuł bądź papaja.

Suplementy

Oczywiście, zamiast zamartwiać się tym czy odpowiednie witaminy i minerał trafią do naszej diety, możemy po prostu skorzystać z gotowych suplementów diety. Szczególnie jest to dobre wyjście dla ludzi biznesu, którzy nie mają wiele czasu na układanie i pilnowanie diety. Poświęcając chwilę na spożycie odpowiednich suplementów, znacznie poprawimy naszą wydajności pracy.

Dowiedz się wszystkiego na temat diet na stronie altruismonline.