Dieta piłkarza – witaminy i odżywki

Dieta sportowca, a w szczególności piłkarza musi być dopięta na ostatni guzik. W związku z tym konieczne jest zawarcie w niej odpowiednich witamin oraz odżywek, które pozwolą na skuteczny rozwój fizyczny sportowca. Piłkarz powinien skupić swoją uwagę na suplementach diety zawierających wapń, żelazo, witaminę D i kwasy omega-3. Wymieniona witamina D jest kluczowym budulcem kości.

Silne kości są podstawą sprawności i siły piłkarza, dlatego dieta wyposażona w produkty zawierające wspomnianą witaminę jest nieodzowna. Po intensywnym i dynamicznym treningu piłkarz powinien dostarczyć swojemu organizmowi witaminy C i E, które są odpowiedzialne za odporność organizmu sportowca oraz regenerację zmęczonych mięśni. Jeżeli chodzi o odżywki to konieczne jest zaopatrzenie się w produkty oparte o węglowodany z hydrolizowanej skrobi kukurydzianej i izomaltulozy wzbogacone minerałami i aminokwasami rozgałęzionymi. Tego typu środki zawierają magnez pozwalający na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz potas wspomagający mięśnie.

Ponadto konieczne będzie dostarczenie energii do organizmu piłkarza. W związku z tym konieczne będzie zaopatrzenie się w produkt nastawiony na dostarczenie dużej ilości węglowodanów. Ważne aby tego typu odżywka była łatwo wchłanialna przez organizm. Pozwala to na zwiększenie skuteczności suplementacji a w ostatecznym rozrachunku zwiększa osiągi piłkarza. Na koniec należy wspomnieć o keratynie, która pozwoli na zwiększenie wydolności fizycznej w przypadku wykonywania krótkich, następujących po sobie, ale bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Najlepszy cynk w tabletkach znajdziesz pod adresem cheers.com.pl