Czy Popek powróci jako Król?

Informacja o nowej płycie Popka/Matheo była dla mnie niezwykle radosna. Po sukcesie albumu „Król Albanii” jasne było, że na kolejny projekt tego duetu fani będą zmuszeni trochę poczekać. Zarówno Popek jak i Matheo mieli wiele otwartych projektów, które wymagały od nich czasu, co sprawiło że na kolejne dzieło przyszło nam czekać ponad 2 i pół roku. Czy płyta Popek/Matheo „Dr Jekyll and Mr Hyde” warta jest tego czasu?

Popek x Matheo – Powrót Króla

Pierwszy teledysk pt. „Powrót Króla” pokazał jasno, że stary Popek wraca (choć w lekko zmodyfikowanej wersji). Oznacza to, że na płycie będzie umieszczona kolejna dawka mocy, której Popek ma sobie wiele. Mocne uderzenie i powrót w klasycznym dla niego stylu z mocnym bitem od Matheo od razu daje do zrozumienia, że płyta będzie zawierać silne brzmienia i mocny przekaz. Teledysk swoim stylem przypomina kawałek Popek x Matheo – Jestem Królem, lecz nie ma wątpliwości co do tego, że powrót jest kolejnym, świeżym pomysłem który świetnie przyjmuje się wśród fanów.

Popek x Matheo – Ciemna strona sławy

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=alVzIDbNjpg[/embedyt]

Kolejny teledysk, którego premiera miała miejsce w dniu dzisiejszym zaskakuje. Popek jak widać zmienił się. W tekstach staje się jeszcze bardziej dorosły i wyważony. Pokazuje, że pomimo wielu jego sukcesów i biznesów które prowadzi na co dzień, dalej trzyma głowę na karku i nie ma mowy o zachłyśnięciu się sławą, która go przytłacza na co dzień. Przemyślenia Popka w tym kawałku jasno pokazują, że będziemy mogli liczyć na kawałki zawierające ważny przekaz, których nie brakuje człowiekowi z tak ogromnym bagażem życiowym.

Popek X Matheo – ostatni utwór inspirowany fanami

Jeśli ktoś śledzi poczynania naszego duetu, doskonale wie o tym, że Matheo wraz z Popkiem wpadli na pomysł, który pozwolił fanom ingerować w płytę. Polegało to na wyborze jednego z najciekawszych pomysłów na kawałek, jaki dawali fani podczas live streama. Jest to świetna opcja, albowiem jak pokazuje śmiało, zarówno Matheo jak i Popek nie odbierają szansy kontaktu z fanami, pomimo wielkiej sławy i trudnego dostępu do artystów w dzisiejszych czasach.

Oczekiwania wobec „Dr Jekyll and Mr Hyde”

Płyta która będzie miała swoją premierę już 5 października na pewno zaskoczy pod paroma względami. Oczywiście nadal nie przekona ona przeciwników kontrowersyjnego rapera, lecz na pewno zaspokoi oczekiwania fanów, którzy już pozytywnie wypowiadają się pod klipami. Popek dał się już poznać z wielu stron i można powiedzieć, że znamy go już bardzo dobrze, lecz według mnie, płyta „Dr Jekyll and Mr Hyde” pokaże doroślejszą wersję Popka, której do tej pory nie znaliśmy.

Pewne jest jednak to, że wielu słuchaczy stęskniło się za Popkiem i chętnie sprawdzi ten krążek bez wahania!