Kiedy skorzystać z usług doradcy finansowego?

Choć doradca finansowy oferuje nam swoje wsparcie już od dłuższego czasu, to wciąż jego usługi stanowią źródło pytań i wątpliwości. Kiedy skorzystać z jego usług? Kiedy wsparcie doradcy finansowego może nam się przydać? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Kim jest doradca finansowy?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, kim właściwie jest doradca finansowy? Co skrywa się pod jego pojęciem? Doradca finansowy to najprościej mówiąc osoba, której zadaniem jest pomóc klientowi w wyborze odpowiedniego produktu kredytowego. Może to być niezależny doradca, który jest w stanie obiektywnie spojrzeć na wiele różnych produktów bankowych. Jednak nie brakuje też doradców, którzy pracują dla konkretnego kredytodawcy. W takich przypadkach Doradca Finansowy Szczecin zwykle stara się wskazać najlepszy produkt z oferty danej instytucji finansowej. Niezależnie od tego, czy postawimy na wsparcie indywidualnego doradcy, czy też dla tego, który pracuje dla konkretnego kredytodawcy, to zawsze możemy być pewni, że będzie to osoba wykwalifikowana, która posiada szeroką wiedzę, umiejętności oraz praktykę. Dzięki temu zawsze trudno o drugie tak dobre wsparcie przy wyborze produktu kredytowego.

Kiedy przydadzą nam się usługi doradcy kredytowego?

Wielu z nas wychodzi z założenia, że tylko sami jesteśmy w stanie najlepiej wybrać dla siebie zobowiązanie finansowe. Jednak zwykle skupiamy się jedynie na tym, czy dana instytucja finansowa przyzna nam zobowiązanie finansowe, czy też nie. To ogromny błąd, ponieważ zapominamy, jak ważne są opłaty, jakie się wiążą z produktami kredytowymi. Mowa tutaj o prowizji, odsetkach, a czasami nawet dodatkowych opłat. Kiedy orientujemy się, że ostateczna rata zobowiązania rośnie drastycznie, to jest już za późno, by coś zmienić. Jednak doradca kredytowy jest w stanie nas przed tym wszystkim skutecznie ochronić. Wszystko dlatego, że nie tylko dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, ale jest również w stanie tak wybrać dla nas kredyt, by był zgodny z naszymi możliwościami finansowymi. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy chcemy zaciągnąć kredyt na zakup domu, mieszkania, czy też  na samochód. Doradca finansowy zawsze chętnie pomoże nam w wyborze odpowiedniego produktu, o ile dostarczymy mu podstawowych informacji o swoich zarobkach, oszczędnościach, czy nawet przedstawimy swoje oczekiwania. Warto przy tym zauważyć, że wsparcie oferowane jest nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również biznesowych, więc doradca może wesprzeć również przy wyborze odpowiedniego produkty kredytowego na rozkręcenie własnej firmy, jej modernizację, czy zakup sprzętu.

Wsparcie doradcy finansowego może nam się przydać również wtedy, gdy szukamy wsparcia przy dopełnieniu formalności związanych z ubieganiem się o wybrany produkt kredytowy. To właśnie ekspert finansowy pomoże nam przy wypełnianiu wniosku, czy nawet przy kompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Do tego chętnie wesprze nas przy składaniu wniosku w wybranym banku, a następnie na bieżąco będzie informował o postępach w jego rozpatrywaniu i może uczestniczyć przy podpisywaniu umowy.