Operacja prostaty a późniejsze problemy z potencją

Całkowite usunięcie prostaty (prostatektomia) jest powszechnym leczeniem polegającym na usunięciu gruczołu krokowego i otaczających tkanek. Operacja jest przeprowadzana w celu wyeliminowania złośliwych (nowotworowych) i łagodnych (gruczolak) guzów gruczołu krokowego.

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie operacji prostaty?

Leczenie chirurgiczne jest najskuteczniejsze w stadiach 1 i 2 zmiany nowotworowej, dopóki guz nie zaczął rozprzestrzeniać przerzutów. Rak gruczołu krokowego wykryty na wczesnym etapie wymaga złożonej pomocy przy stosowaniu radio i chemioterapii. Radykalną prostatektomię wykonuje się, jeśli mężczyzna nie osiągnął wieku 70 lat. Niewątpliwym wskazaniem do usunięcia gruczołu krokowego jest wynik biopsji potwierdzający aktywne procesy nowotworowe i rozwój zmian złośliwych w tkankach gruczołu krokowego. Operacja usunięcia gruczołu krokowego nie gwarantuje całkowitego wyleczenia raka. Jak wiadomo, nowotwory złośliwe są podatne na nawracający ich rozwój 2-4 lata po operacji. Usunięcie gruczołu krokowego wykonywane jest również z łagodnymi zmianami nowotworowymi.

Powikłania po operacji prostaty

Operacja usunięcia gruczołu krokowego może spowodować pogorszenie stanu zdrowia z powodu uszkodzenia okolicy krocza, stanu zapalnego w tym obszarze, tworzenie tkanki bliznowatej i nietrzymanie moczu. Może pojawić się miejscowe krwawienie i zwężenie przetok. Jedną z konsekwencji operacji prostaty jest spadek pożądania seksualnego i zaburzenia erekcji.

Szczególnym zagrożeniem dla męskiej seksualności jest uszkodzenie sieci komórek nerwowych znajdujących się w pobliżu gruczołu krokowego. Te włókna nerwowe służą, jako podstawowy sposób kontrolowania początku erekcji. Uszkodzenie lub usunięcie zakończeń nerwowych, które nie zostały wyizolowane podczas operacji, może spowodować poważne uszkodzenie stanu narządów płciowych. Około połowa mężczyzn, którzy usunęli gruczoł krokowy, może w pełni uzyskać erekcję i normalny poziom libido. Okres rehabilitacji trwa zwykle od 6 do 12 miesięcy. Szybkość regeneracji tkanek narządów płciowych zależy od następujących istotnych czynników:

  • Wiek i zdrowie mężczyzny
  • Poprawność operacji
  • Poziom zdolności erekcji przed zabiegiem chirurgicznym.

Sposoby przywrócenia potencji po operacji prostaty

Najskuteczniejszym sposobem leczenia impotencji po usunięciu gruczołu krokowego jest fizjoterapia i stosowanie środków wzmacniających na bazie sildenafilu takich jak Kamagra. Produkt wspomagając naczynia krwionośne powoduje, że mężczyzna może łatwiej uzyskać erekcję, dzięki czemu posiada zdolność do odbycia pełnego i zadowalającego obydwoje partnerów stosunku seksualnego. Jest to bezbolesny powrót do pełnego życia seksualnego bez zaburzeń potencji. Mężczyźni, którzy przeszli operację prostaty, muszą pokonać barierę psychologiczną. Aby poprawić życie seksualne, muszą czuć się pewni swoich możliwości.

Kompleks ćwiczeń fizycznych mających na celu wzmocnienie mięśni krocza i przywrócenie kontroli nad oddawaniem moczu pomoże poprawić siłę potencji seksualnej w ciągu pierwszego roku po operacji. W pozytywny sposób na zdrowie seksualne mężczyzny wpływa leczenie próżniowe. W celu dodatkowego rozluźnienia mięśni i optymalnego wypełnienia krwią narządów płciowych lekarze zalecają wkładanie specjalnych aplikatorów do cewki moczowej. Działanie plastikowego aplikatora z pomaga zmniejszyć napięcie naczyń tętniczych pachwiny i aktywną stymulację przepływu krwi w obszarze intymnym.

Podsumowanie

Gruczoł prostaty kontroluje wiele hormonów: hormony przysadki, androgeny, hormony steroidowe, estrogeny. Usunięcie gruczołu krokowego pociąga za sobą szereg zmian w organizmie, ale bez prostaty można żyć. Gorzej, jeśli gruczoł jest zachowany, ale nie spełnia swoich funkcji. Jeżeli po operacji prostaty wystąpią zmiany w nerwach jamistych, mogą ograniczyć zachowanie potencji.

Jednak szybkie rozpoczęcie leczenia zaburzeń erekcji przeciwdziała zakłóceniom naczyniowym w penisie, przyspiesza także odbudowę nerwów jamistych. To przyczyni się do powrotu pełnej sprawności seksualnej. Tabletki Kamagra rozszerzają naczynia ciał jamistych, co pozwala na osiągnięcie erekcji. Czas leczenia, odpowiednie przygotowanie do operacji i ścisłe przestrzeganie wszystkich zasad w okresie zdrowienia są gwarancją zdrowia i pełnego życia intymnego.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *