Bół głowy

Najczęstszym działaniem niepożądanym syldenafilu występującym w Kamagrze jest ból głowy. Pfizer, firma, która po raz pierwszy stworzyła syldenafil, donosi, że ból głowy występuje u około 16 procent pacjentów. Syldenafil w znacznym stopniu wpływa na krążenie krwi, podwyższoną temperaturę ciała i odwodnienie. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do bólów głowy, które trwają przez cały czas trwania leczenia. W styczniowym numerze “Brain” dr Christina Kruuse i jego współpracownicy stwierdzili, że syldenafil miał znacznie większy wskaźnik wywoływania migreny i bólu głowy w porównaniu z placebo. W swoim raporcie stwierdzili, że bóle głowy i migreny syldenafilu nie są spowodowane przez zmiany ciśnienia naczyniowego, ale przez uczulenie i nadpobudliwość okołonaczyniowych nerwów czuciowych. Innymi słowy, Kamagra powoduje niski próg bólu w normalnej wymianie aktywności w mózgu.

Flushing

Flushing, znany również jako wazokonsekcja, to kolejny efekt uboczny Kamagry, występujący około 10 procent czasu. Jest ogólnie scharakteryzowany jako zmiana temperatury ciała i koloru z powodu wzrostu przepływu krwi do określonych obszarów ciała. U mężczyzn występuje w genitaliach, talii, klatce piersiowej i twarzy. U kobiet występuje w piersiach, genitaliach, talii i twarzy. Zdarza się to często podczas stymulacji seksualnej, a Kamagra może nasilać jej działanie. Często ustępuje po zakończeniu orgazmu, o ile nie zostały podjęte większe dawki leku. Drugs.com stwierdza, że oprócz płukania, pacjenci mogą odczuwać zawroty głowy. Sildenafil ma właściwości wazostatyczne, w których więcej krwi wpływa do obszarów niż na zewnątrz. Może to spowodować brak równowagi ciśnienia krwi w całym ciele.

Problemy trawienne

Kamagra może również powodować problemy trawienne, takie jak niestrawność i biegunka. Wpływ na układ żołądkowo-jelitowy jest zależny od dawki, a większych dawek nie zaleca się u pacjentów z istniejącymi komplikacjami pokarmowymi. W październikowym numerze “Choroby układu trawiennego i nauki” dr Mauro Rosalmeida i jego współpracownicy donoszą, że syldenafil znacznie opóźnia opróżnianie żołądka i tranzyt żołądkowo-jelitowy. Kamagra rozluźnia tkankę mięśni gładkich w przewodzie pokarmowym za pośrednictwem tlenku azotu. Pacjenci przyjmujący lek Kamagra mogą skompensować te komplikacje trawienne, pijąc więcej wody i powstrzymując się od tłustych potraw. Alkohol może szczególnie nasilić problemy trawienne, które pojawiają się w Kamagrze.