Ćwiczenia mięśni Kegla – recepta na poprawę erekcji

Mięśnie Kegla, a jakość współżycia

Wśród mężczyzn temat seksu i zagadnienia z nim związane stanowią istotną rolę w codziennym życiu. Dlatego też problemy z erekcją, przedwczesnym wytryskiem, brakiem kontroli nad reakcjami własnego organizmu w czasie stosunku powodują zachwianie pewności siebie i negatywnie wpływają na nastrój. Wartym sprawdzenia rozwiązaniem, poprawiającym jakość współżycia i satysfakcję z niego czerpaną są ćwiczenia na mięśnie Kegla.

Czym są mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla (mięśnie łonowo-guziczne), to mięśnie dna miednicy, które występują między nasadą prącia, a odbytem, dzięki czemu możliwe jest ich wyczucie palpacyjnie. Umożliwiają one wstrzymywanie strumienia moczu i wytrysku oraz odpowiadają za ruchy penisa w czasie erekcji. Ćwiczenia usprawniające pracę tych mięśni można wykonywać dosłownie wszędzie poczynając od biura po kanapę przed telewizorem.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia na mięśnie Kegla są szczególnie polecane mężczyznom borykającym się z przewlekłym nietrzymaniem moczu, ale niosą ze sobą także szereg pozytywnych zmian w życiu seksualnym. Mężczyźni najczęściej sięgają po takie rozwiązanie dopiero wówczas, gdy dotykają ich problemy związane z układem moczowo-płciowym. Jest to niestety błąd, ponieważ regularnie wykonywane ćwiczenia stanowią doskonałą profilaktykę przed podobnymi dolegliwościami, a przede wszystkim dostarczają satysfakcjonujących efektów. Wśród nich można wymienić między innymi zwiększoną kontrolę nad wytryskiem oraz twardość penisa w momencie wzwodu, a także dłuższe i bardziej satysfakcjonujące współżycie w późniejszych latach. Pomimo dostępności wysoce skutecznych środków farmakologicznych, takich jak np. Kamagra, których użycie w pewnym wieku może być konieczne, warto dołożyć starań, aby zadbać o swój własny organizm.

W jaki sposób ćwiczyć mięśnie Kegla?

Na wstępie warto zaznaczyć, że ćwiczenia na mięśnie Kegla wymagają systematyczności i nie przyniosą rezultatów z dnia na dzień, ale ich regularne wykonywanie z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie mężczyzny. Tak jak w przypadku innych ćwiczeń należy z czasem zwiększać liczbę powtórzeń oraz dawać mięśniom czas na regenerację po ich wykonaniu. Powinno się starać nie napinać mięśni brzucha, pośladków ani ud, a tylko opisywane mięśnie.

Przykładowe ćwiczenia:

  • Zaciskanie mięśni dna miednicy i utrzymanie tego stanu przez 2-3 sekundy (na początku 5-10 powtórzeń, kilka sekund przerwy między powtórzeniami).
  • Naprzemienne, szybkie zaciskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy (na początku około 10 powtórzeń).
  • Napinanie mięśni dna miednicy najmocniej, jak to możliwe i utrzymanie tego stanu jak najdłużej.

Alternatywne sposoby ćwiczenia mięśni Kegla

Do ćwiczenia mięśni Kegla można także użyć specjalnych kulek, które po wprowadzeniu do odbytu wprawiają te mięśnie w drgania, powodując w ten sposób ich zaciskanie. Na podobnej zasadzie działają elektrostymulatory. Kiedy efekty wykonywanych ćwiczeń nie są zadowalające, aby nie tracić przyjemności z seksu warto sięgnąć po środki farmakologiczne, takie jak chociażby Kamagra.

Więcej informacji na https://viagra.edu.pl/

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *